Loading
SmsAppy! Kolay SMS Servisine Hoşgeldiniz!
SmsAppySmsAppySmsAppy
(210) 123 451
info@smsappy.com
İstanbul

Doğrulama SMS Gönderimi

OTP (One Time Password) Nedir?

OTP, güvenlik ve doğrulama amacıyla kullanıcılara gönderilen, tek kullanımlık şifre SMS’leridir. Saniyeler içinde gönderilmesi gereken, kişiye özel kodlar içeren durumlarda kullanılabilecektek sistem OTP’dir. Bankaların sisteme giriş yapmak için gönderdikleri kod, OTP SMS’e verebileceğimiz en genel örnek olabilir

Doğrulama, özellikle ticari işlemlerde, online tehditlerden kaçınmak için firmaların çok büyük önem verdiği bir konu. OTP sayesinde, oturum açma, ödeme işlemleri ve parola değiştirme gibi işlemler %100 güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Tek Kullanımlık Şifreler (OTP) ile Neler Yapabilirsiniz?

Şifre Hatırlatma
Güvenlik Önlemleri
Kimlik Doğrulama
Rezervasyon Doğrulama

Raporlama Yapın

SmsAppy üzerinden gönderdiğiniz OTP SMS’lerin iletilme oranlarını SmsAppy arayüzü üzerinden kolayca raporlayabilirsiniz.

OTP'nin 3 Hali

OTP (Tek Kullanımlık Şifre) kullanıcılara 3 şekilde iletilebilir: Ses, Email ve SMS. OTP SMS, bunlar arasında en fazla kişiye ulaşan ve en çok kullanılan yöntemdir. OTP SMS’i, İletişim Makinesi üzerinden kullanabilirsiniz.

OTP’yi SMS ile göndermenin avantajları
SMS’in internet bağlantısı gerektirmeksizin tüm telefonlara anında iletilmesi.
Üçüncü parti uygulamalara kolay API entegrasyonu.
SMS’in saniyeler içinde iletilebilmesi.

OTP API

OTP API ile, uygulama ya da yazılımınızın saniyeler içinde doğrulama mesajları göndermesini sağlayabilirsiniz. OTP API belgelerini talep oluşturarak hızlıca temin edebilirsiniz.

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive latest news, updates, promotions, and special offers delivered directly to your inbox.
No, thanks